برای آموزش ICT به سربازان، 150 مربی ماهر آماده شدند / آغاز آموزش مستقیم هزار سرباز تا پایان سال 97

در . ارسال شده در آرشیو خبری

برای آموزش ICT به سربازان، 150 مربی ماهر آماده شدند / آغاز آموزش مستقیم هزار سرباز تا پایان سال 97

IMG 3959 copyبه گزارش روابط عمومی دانشکده پست ومخابرات: دکتر یزدانیاندرباره مراحل اجرای تفاهم نامه آموزش سربازان بین ستاد مشترک نیروهای مسلح و وزارت ارتباطات، گفت: سالانه درحدود 500 هزار نفر دوره سربازی را طی می کنند که این تفاهم نامه می تواند برای ارتقای مهارت سربازان در این دوران اهمیت بسیاری داشته باشد.رییس دانشکده پست و مخابرات با اشاره به تفاهم نامه وزارت ارتباطات و ستاد کل نیروهای مسلح از آماده شدن 150 مربی ماهر برای آموزش سربازان نیروهای مسلح خبر داد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه آموزش سربازان در اسفند ماه سال گذشته، افزود: در نخستین قدم برای اجرای این تفاهم نامه 14 سرفصل مهارتی حوزه ICT با ویژگی سرعت جذب در بازار توسط صاحبنظران و کارشناسان این حوزه تهیه و تدوین شد.

یزدانیان درباره آموزش مربیان نیروهای مسلح نیز گفت: برای تقویت زیرساخت های آموزشی و استمرار آموزش در نیروهای مسلح معیارهایی برای انتخاب مربیان و آموزش آنها توسط دانشکده پست و مخابرات تعیین شد و بر اساس آن در مهرماه سال جاری حدود 800 پایور برای دوره آموزش مربی اعلام آمادگی کردند.

وی افزود: با برگزاری آزمون در 6 ماده تخصصی و تعیین سطح از بین این تعداد، 300 نفر و بعد از انجام مصاحبه حدود 150 نفر برای گذراندن دوره های ویژه مربی گری در حوزه ICT انتخاب شدند.

رییس دانشکده پست و مخابرات با اشاره به برگزاری کلاس های آموزش مربی گری در چند هفته گذشته، گفت: علاوه بر این دوره ها، کلاس های تخصصی در حوزه اینترنت اشیا، امنیت، برنامه نویسی، تجارت الکترونیک و شبکه های رایانه ای و موبایل نیز برای متقاضیان مربی گری برگزار شد و هم اکنون 150 نفر مربی ماهر با دانش روش های تدریس در کل کشور برای انجام فرآیند آموزش در نیروهای مسلح وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه دانشکده پست و مخابرات 2 اقدام دیگر در زمینه اجرای تفاهم نامه وزارت ارتباطات و ستاد کل نیروهای مسلح در دست انجام دارد، افزود: با توجه به پیش بینی گسترده شدن آموزش ICT در نیروهای مسلح و جذابیت و بازار کار مناسبی که در این حوزه وجود دارد، شروع فرآیند مرحله دوم آموزش مربیان نیروهای مسلح آغاز می شود.

یزدانیان با اشاره به اینکه در 11 بهمن ماه سال جاری آزمون تعیین سطح برای انتخاب مربیان برگزار می شود، گفت: در حدود 800 نفر متقاضی جدید مربی گری هستند که با طی فرآیندی مانند مرحله نخست، در اواخر اسفندماه سال جاری مربیان آموزش دیده دومین دوره آموزش مربی در حوزه ICT به نیروهای مسلح معرفی می شوند.

رییس دانشکده پست و مخابرات یکی دیگر از برنامه های در حال اقدام این دانشکده را آموزش مستقیم سربازان عنوان کرد و گفت: یک دوره پایلوت آموزش مستقیم برای هزار نفر از سربازان در سطح کشور در نظر گرفته شده است که تا پایان سال جاری فرآیند آن آغاز می شود.

وی افزود: با تفاهمی که با نیروهای مسلح انجام شده این دوره آموزشی فقط در تهران نیست و در 4 یا 5 منطقه جغرافیایی کشور برگزار شده و نتایج آن بررسی می شود.

یزدانیان با اشاره به اینکه یکی از مشکلات شرکت ها و فعالان بخش ICT کمبود نیروهای انسانی متخصص در این حوزه است، تاکید کرد: برگزاری این دوره های آموزشی همین طور که برای سربازان و نیروهای مسلح مفید است، بخش ICT نیز از مزایای این طرح استفاده می کند.

 

IMG 3961 copy copy IMG 3939 copy  IMG 3937 

ورودکاربران

      

جستجوی پیشرفته

بازدید امروز219
بازدید دیروز175
مجموع بازدید485026

یکشنبه, 24 شهریور 1398 22:43
                      

آدرس : تهران، ميدان آزادي، بزرگراه محمدعلی جناح، بلوار دانش،
دانشکده علمي- كاربردي پست و مخابرات، كدپستي: 1391637111
تلفن : 4-44659661-021 نمابر: 44659665-021
تماس با مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی؛
تلفن: 44641959-021 پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید