همکاری «فرهیختگان» و «فناوران» برای فرهنگ سازی/ رسانه با نقد منصفانه زنده است/ پانا مرجع رسانه‌ای والدین در فضای مجازی باشد

در . ارسال شده در آرشیو خبری

در بازدید رئیس مرکز روابط‌عمومی از 4 رسانه مطرح شد

همکاری «فرهیختگان» و «فناوران» برای فرهنگ سازی/ رسانه با نقد منصفانه زنده است/ پانا مرجع رسانه‌ای والدین در فضای مجازی باشد

3540

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ادامه دیدارهای خود برای گسترش تعاملات رسانه‌ای با رسانه‌ها و قدردانی از خبرنگاران در آستانه روز خبرنگار، امروز از سه خبرگزاری آنا، ایسکانیوز و پانا و همچنین روزنامه فرهیختگان بازدید کرد.

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سید جمال هادیان، رئیس مرکز امروز در ادامه دیدارهای خود با اصحاب رسانه در آستانه روز خبرنگار، ابتدا از مجموعه رسانه‌های دانشگاه آزاد یعنی خبرگزاری‌های آنا و ایسکانیوز و همچنین روزنامه فرهیختگان بازدید کرد.

هادیان در این دیدار در جمع مدیران مسئول و سردبیران این رسانه‌ها گفت: دانشگاه آزاد به‌واقع شجره طیبه انقلاب اسلامی است که توانسته است آثار پر برکتی را در عرصه‌های علمی و دانشگاهی به جا بگذارد و در ارتقای سطح فرهنگی جامعه نقش ویژه‌ای ایفا کند.

وی افزود: عده‌ای گلایه می‌کنند که چرا در دوره‌ای که تحصیل‌کرده‌های بی‌کار در جامعه زیاد است دانشگاه آزاد همچنان مشغول  جذب دانشجو است؟ این سؤال را می‌شود به شیوه دیگری نیز مطرح می‌کرد. می‌شود پرسید تحصیل‌کرده‌های بی کار بهتر است یا کم سواد بیکار؛ دستکم تحصیلات عالی در ارتقای سطح فرهنگی و اجتماعی جامعه مؤثر است.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات با اشاره به تعدادی از واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد در برخی از نقاط کشور تأکید کرد: ورود دانشگاه آزاد به برخی شهرها و شهرستان‌ها کشور منجر به تحولات جدی در آن مناطق شده است که می‌توان تفاوت را قبل از ورود دانشگاه آزاد به آن مناطق و بعد از آن را به وضوح مشاهده کرد.

وی ادامه داد: اقدامات دانشگاه آزاد تنها محدود به حوزه فرهنگ و ارتقای سطح سواد نیست بلکه حوزه علمی هم دانشگاه آزاد منشأ اثر بوده است که معرفی تمامی این اقدامات نیازمند در اختیار داشتن رسانه‌های تأثیرگذار برای برقراری پل ارتباطی بین مردم و افکار عمومی با دانشگاه آزاد است.

هادیان تصریح کرد: خبرگزاری‌های آنا، ایسکانیوز و روزنامه فرهیختگان به‌خوبی توانسته‌اند این مأموریت را بر عهده بگیرند و با پرهیز از ورود به مسائل سطح پایین سیاسی به‌عنوان رسانه‌های دانشگاهی نقش خوبی در معرفی دستاوردهای جامعه دانشگاهی و به‌ویژه دانشگاه آزاد ایفا کرده‌اند.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات با اشاره به فعالیت‌های مؤثر رسانه‌های دانشگاه آزاد در حوزه علمی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و رسانه‌های دانشگاه آزاد می‌توانند با یکدیگر همکاری‌های مشترک خوبی داشته باشند چراکه حوزه فناوری اطلاعات در مرزهای دانش حرکت می کند و آینده جهان، منطقه و به‌ویژه ایران در گرو توسعه فناوری اطلاعات است.

وی افزود: اساساً توسعه با اطلاع‌رسانی محقق خواهد شد و با اطلاع‌رسانی دقیق و علمی هم می‌توان روند توسعه را تسهیل کرد. بنابراین با همکاری‌های مشترک می‌توانیم به تعمیق دانش و کاربردهای فناوری اطلاعات هم در حوزه‌های دانشگاهی و هم در حوزه‌های عمومی و در میان افکار عمومی کمک کنیم و این محقق نخواهد شد مگر با پرهیز از ورود به مسائل حاشیه‌ای چراکه ورود به این عرصه بی‌تردید اطلاع‌رسانی را دچار وقفه می‌کند.

هادیان با تأکید بر اینکه آینده روشن ایران در گروه تحقق «ایران هوشمند» است گفت: هوشمند شدن یک مفهوم متعالی است. در حقیقت هوشمند شدن یعنی از ظرفیت‌های خوب استفاده کردن، یعنی ارزش‌آفرینی، یعنی ثروت آفرینی و کارآفرینی که این دغدغه همه ما در شرایط کنونی است و با کمک و همکاری محافل علمی مثل دانشگاه آزاد و بازوهای رسانه‌های آن می‌توان مسیر دستیابی به این هدف را هموار کرد و دیدار امروز می‌تواند منجر به گسترش همکاری «فرهیختگان» و «فناوران» شود.

هادیان در خاتمه با بیان اینکه رسانه با نقد زنده است تأکید کرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از نقد سازنده رسانه‌ها استقبال می‌کند.

در این دیدار مرتضی خلفی زاده، سرپرست خبرگزاری‌های آنا و ایسکانیوز ضمن خوشامدگویی به رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات تأکید کرد: بر اساس مأموریت ویژه‌ای که ریاست دانشگاه آزاد تعیین کرده‌اند مقررشده است خبرگزاری‌های آنا و ایسکانیوز به رسانه‌های علمی تبدیل شوند.

وی افزود: حل مشکلات کشور با کمک مسائل علمی و بومی امکان‌پذیر خواهد بود و بر همین اساس تصمیم بر این شده است که این رسانه‌ها با نگاهی علمی در عرصه روزنامه‌نگاری فعالیت کنند و تلاش داریم تا روزنامه‌نگاری علمی را به شکل حرفه‌ای در این دو مجموعه دنبال کنیم.

محمدامین ایمانجانی، مدیرمسئول روزنامه فرهیختگان در این دیدار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را فعال‌ترین وزارتخانه دولت دانست و گفت: کارهای بسیار خوبی در وزارت ارتباطات انجام‌شده و در حال انجام است و تقریباً هر روز خبری از آن مخابره می‌شود و این نشان‌دهنده آن است که این وزارتخانه فعال است و این ریشه در روحیه وزیر جوان این وزارتخانه دارد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه روزنامه فرهیختگان می‌تواند مبدأ ورودی وزارت ارتباطات به دانشگاه آزاد باشد گفت: بر اساس طرحی در دانشگاه آزاد تحت عنوان پایش مقررشده است که دانشجویان مقاطع ارشد و دکترا، موضوع پایان‌نامه‌های خود را در چارچوب این طرح و بر اساس مسائل موردنیاز کشور انتخاب کنند که با همکاری مشترک وزارت ارتباطات و روزنامه فرهیختگان موضوعات حوزه فناوری اطلاعات می‌تواند به موضوعات اصلی پایان‌نامه‌ها تبدیل شود و اقدامات خوبی در راستایی تحقیق و پژوهش های کاربردی در این حوزه شکل گیرد.

پس‌ازآن رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از خبرگزاری دانش‌آموزی پانا بازدید کرد و در این بازدید دقایقی با اعضای تحریریه این خبرگزاری گفت‌وگو کرد.

هادیان در دیدار با مریم جمشیدی مدیرمسئول و محمود پور رضایی سردبیر این خبرگزاری با اشاره به جشنواره کودک آنلاین تأکید کرد: یکی از اتفاق‌های خوب در وزارت ارتباطات، برگزاری جشنواره کودآنلاین بود که این جشنواره بستر و جاده تولید محتوای فاخر برای کودکان در حوزه وب سری را هموار ساخت که خوشبختانه با استقبال خیلی خوبی هم همراه شد.

وی افزود: 1120 ایده به این جشنواره ارسال شد که در نهایت از میان آن‌ها 25 ایده برگزیده شده‌اند و قرار است به تولید محتوا برای کودکان کمک کنند که امیدواریم خبرگزاری پانا بتواند نقش مؤثری در معرفی این جشنواره و ایده‌های خوب آن ایفا کند.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات با تأکید بر اینکه متأسفانه رسانه‌های رسمی مرجعیت خود را از دست‌ داده‌اند گفت: فضای مجازی به خودی خود مضر نیست اما آن زمانی این فضا می‌تواند زیان‌بار باشد که رسانه‌های رسمی مرجعیت خود را از دست باشند و مردم برای جستجوی اخبار و اطلاعات قابل استناد مورد نیاز ناچار شوند راسا به این فضا رجوع کنند که گاهی در تشخیص اطلاعات صحیح علمی دچار تردید شوند.

وی افزود: بر این اساس در شرایطی که بسیاری از والدین دغدغه نوع حضور فرزندانشان در فضای مجازی را دارند، درحالی‌که اپلیکیشین های خوبی مناسب کودکان تولیدشده اما برای بسیاری ناشناخته است، خبرگزاری دانش‌آموزی پانا می‌تواند مرجعیت والدین در فضای مجازی را بر عهده بگیرد و با همکاری‌های مشترک با وزارت ارتباطات محصولات خوب در این حوزه را به والدین و نوجوانان معرفی کند.

بر اساس این گزارش، با نزدیک شدن به روز خبرنگار، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دیدار و گفتگو با اصحاب رسانه را در دستور کار خود قرار داده است و تلاش دارد تا 17 مرداد، از تحریریه روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری دیدن کند.

بازدید رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات از خبرگزاریهای پانا،ایسکا،آنا و روزنامه فرهیختگان

ورودکاربران

      

جستجوی پیشرفته

بازدید امروز39
بازدید دیروز157
مجموع بازدید480807

پنج شنبه, 31 مرداد 1398 07:09
                      

آدرس : تهران، ميدان آزادي، بزرگراه محمدعلی جناح، بلوار دانش،
دانشکده علمي- كاربردي پست و مخابرات، كدپستي: 1391637111
تلفن : 4-44659661-021 نمابر: 44659665-021
تماس با مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی؛
تلفن: 44641959-021 پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید