ترمینال LNG سنگاپور می تواند برای خنک کردن مراکز داده استفاده شود

ترمینال LNG سنگاپور می تواند برای خنک کردن مراکز داده استفاده شود

۱۳ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۷ رویدادهای علمی و پژوهشی
تعداد بازدید:۷۴۷
ترمینال LNG سنگاپور می تواند برای خنک کردن مراکز داده استفاده شود
ترمینال LNG سنگاپور می تواند برای خنک کردن مراکز داده استفاده شود

Keppel بخشی از پروژه با هدف استفاده مجدد از انرژی سرد از فرآیند گاز زدایی مجدد LNG است. دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) ، مراکز داده Keppel و شرکت LNG سنگاپور (SLNG) برای توسعه یک فناوری خنک کننده جدید همکاری خواهند کرد که به طور بالقوه می تواند به مراکز داده سنگاپور کمک کند تا PUE خود را تا 20 درصد بهبود دهند.

روش خنک کننده جدید

 به نقل از  datacenterdynamics.com ، این پروژه مستلزم بهره‌برداری از انرژی سرمایشی است که در طی فرآیند سوخت‌رسانی مجدد برای گاز طبیعی مایع (LNG) به مراکز داده خنک منتقل شده است. در صورت موفقیت ، این می تواند باعث صرفه جویی قابل توجهی در انرژی شود و ردپای کربن مراکز داده در مناطق گرمسیری سنگاپور را با وجود محدودیت هایی برای انرژی پاک کاهش دهد.

LNG برای سهولت در ذخیره سازی و حمل و نقل ، به شکل مایع خنک می شود. در طی فرآیند سوخت رسانی مجدد برای تبدیل مجدد آن به گاز طبیعی برای استفاده ، انرژی سرد تولید می شود که از نظر تئوری می تواند برای جبران نیازهای خنک کننده مراکز داده استفاده شود.

یک تیم پنج نفره از مهندسی NUS ، Keppel و SLNG به طور مشترک نمونه اولیه یک وسیله خنک کننده جدید را برای ذخیره سازی و حمل انرژی سرد از ترمینال LNG سنگاپور به مراکز مختلف داده در سنگاپور و همچنین زیرساخت های لازم برای برای سرمایش مؤثر آن توسعه می دهند.

 

این تیم تحقیقاتی، استفاده از مایع تغییر فاز مبتنی بر آب را به عنوان حامل انرژی حرارتی برای جایگزین کردن آب سرد به عنوان یک وسیله خنک کننده مورد بررسی قرار می دهد. همچنین با چگالی حرارتی دو تا پنج برابر بیشتر از آب سرد، همچنین امید می رود که میزان آب و توان مورد نیاز برای خنک کردن مراکز داده را کاهش دهد.

این پروژه توسط بنیاد ملی تحقیقات سنگاپور تحت برنامه تحقیق مرکز داده های سبز پشتیبانی می شود. نمونه اولیه فرایندی با ظرفیت یک تن در روز ، تا سال 2022 در NUS طراحی ، ساخته و عملیاتی خواهد شد.

به عنوان یک شروع ، Keppel و SLNG با هم کار خواهند کرد تا راه های مهار و استفاده از انرژی سرد ترمینال LNG سنگاپور را کشف کنند. SLNG ورودی ها و مشاوره های کلیدی مربوط به انرژی سرد LNG را به تیم ارائه می دهد و همچنین به کشف راه های دیگر برای بهره برداری از انرژی سرد LNG در جزیره جورونگ که ترمینال در آن قرار دارد، می پردازد. Keppel همچنین شروع به جستجوی مکان های نزدیک به ساحل برای مراکز داده hyper scale شناورکرده است.

گردآوری و تحقیق: گرامی- شاهرخی


نظر شما :